Msze Święte

 

(Msza Św. z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia naszej parafii)

 

 

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

 

W czasie roku szkolnego

W tygodniu codziennie o 7.00 i 18.00.

W czwartek Msza św. szkolna: 17.00

W I piątek miesiąca dla młodzieży: 19.30

W każdy piątek miesiąca dodatkowo o  15.00

W niedzielę: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00

 

W czasie wakacji

W poniedziałki, środy: 7.00 

W piątki: 7.00, 15.00.

We wtorki i w soboty: 18.00

W czwartki: 17.00

W niedzielę: 7.00, 8.30, 10.00, 16.00

 

 

 

 

Intencje Mszalne zamawiamy w kancelarii parafialnej podając datę i godzinę odprawianej Mszy św. Jeżeli termin jest wolny, dokładnie podajemy w jakiej intencji chcemy, aby wspólnota Kościoła zgromadzona na Eucharystii szczególnie się modliła i komu mają być przeznaczone owoce sprawowanej liturgii.


Należy czuwać, by wyraźnie wypowiedzieć lub napisać nazwiska osób. Najlepiej po wpisaniu do księgi intencji upewnić się do co właściwości wpisu, czy został on dokonany tam, gdzie sobie tego życzyliśmy, również, czy zgadzają się imiona i nazwiska osób przez nas podanych.

 

Intencje należy traktować jako szczególną prośbę do Pana Boga, nie jak swego rodzaju  "koncert życzeń", dlatego podajemy zwięźle w intencji za kogo chcemy się modlić i o co. Przyjęliśmy jako regułę, że w niedzielę i uroczystości kościelne przyjmowane są intencje za żywych z okazji rocznic, jubileuszy itd., czy z prośbą o szczególne łaski.


W tygodniu natomiast modlimy się za zmarłych. Pod koniec miesiąca - w ostatnim dniu miesiąca sprawowana jest Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

Warto jeszcze nadmienić, że zazwyczaj pod koniec roku kalendarzowego i na jego początku nie przyjmujemy intencji mszalnych przez telefon. Wynika to ze zwykłej sprawiedliwości (wiele osób w tym czasie oczekuje w długiej kolejce by zamówić intencje mszalną) oraz z niemożności obsługiwania dwóch osób jednocześnie - jednej obecnej fizycznie w kancelarii, drugiej obecnej przez łącze telefoniczne.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia św. Barbary, siedziba: Bieruń Nowy, Kościelna 3.