Parafia
św. Barbary
w Bieruniu Nowym

Biblioteka parafialna

Nasza biblioteka parafialna może nie należy do największych w naszym  mieście, liczy ponad 1250 książek, ale znajdziesz w niej takie pozycje jakich trudno szukać w innych bibliotekach. Bogato prezentuje się dział historii Polski i historii Kościoła.

 

W działach: teologia moralna, teologia dogmatyczna, psychologia, socjologia znajdziesz pozycje, które pomogą Ci znaleźć odpowiedzi na nurtujące współczesnego człowieka pytania.

 

Może lubisz poezję? Sięgnij po tomik poezji religijnej lub inny. Znajdziesz tutaj komentarze do Pisma Świętego, słowniki i atlasy biblijne. A może chcesz poznać życie swojego patrona lub patronki? Sięgnij do opracowań hagiograficznych, które przybliżają postaci świętych. Są w naszej bibliotece opowiadania dla dzieci, ale również starsi znajdą ciekawe opowiadania dla siebie.

 

 

Do naszej biblioteki parafialnej zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich dorosłych parafian.

 

Biblioteka czynna jest w czwartki od godziny 16.00 do 17.00.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Świętej Barbary, siedziba: Bieruń Nowy, Kościelna 3.