Parafia
św. Barbary
w Bieruniu Nowym

Bierzmowanie

Bierzmowanie jest sakramentem dojrzałości w wierze. W tym sakramencie udziela nam Chrystus Ducha Świętego, który jest Duchem Prawdy i Miłości. W naszej parafii zazwyczaj bierzmowanie odbywa się pod koniec roku szkolnego. Przystępują do niego uczniowie kończący naukę w 8 klasie Szkoły Podstawowej.

 

Aby godnie przyjąć ten sakrament duszpastersko wymagana jest trzyletnia formacja kandydatów, począwszy od szóstej klasy Szkoły Podstawowej. Kandydaci do bierzmowania zgłaszają się we wrześniu, czyli na początku roku szkolnego i uczestniczą w spotkaniach oraz nabożeństwach przez cały rok. Sakramentu bierzmowania udziela Ksiądz Biskup. 

 

 

 

Kto może być świadkiem bierzmowania?

Zaleca się, by ktoś z rodziców chrzestnych pełnił obowiązki świadka przy bierzmowaniu. Także inny katolik może to uczynić - musi to być jednak osoba już bierzmowana, wierząca i praktykująca.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Świętej Barbary, siedziba: Bieruń Nowy, Kościelna 3.