Parafia
św. Barbary
w Bieruniu Nowym

Dzieci Maryi

 

"W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryii Panny 8 grudnia 1986 roku miało miejsce przyjęcie 23 osobowej grupy Dzieci Maryi"

- tak wygląda pierwszy w naszej parafii zapis mówiący o grupie Dzieci Maryi.

 

 

Nie wiemy dziś, kiedy odbyło się pierwsze spotkanie Dzieci Maryi, ani jak wielu było jego uczestników. Od tamtej chwili wiele się zmieniło, minęły pokolenia, Ci, którzy wtedy byli dziećmi, dziś być może mają już swoje dzieci, które tak jak swoi rodzice uczestniczą w spotkaniach Dzieci Maryi. Bo jedno się w naszej grupie nie zmienia - miłość do Boga przez Jego Matkę Maryję. A tę miłość przekazują dzieciom nie tylko katecheci, ale nade wszystko rodzice.

 

Dlatego i dziś Dzieci Maryi spotykają się w każdą sobotę o godz. 10.00

  • by najpierw wspólnie śpiewać na chwałę Pana Boga,
  • potem poznawać Pana Jezusa i wzór do naśladowania jaki daje On nam w swojej Mamie - Maryi,
  • wreszcie wspólne zabawy, nieraz i prace plastyczne budzą w nas radość bycia razem; przecież pamiętamy,
  • że Pan Jezus powiedział, że gdzie dwaj lub trzej gromadzą się w Jego imię tam On jest.

 

Naszym świętem jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia - 8-go grudnia. W tym dniu przyjmujemy w czasie nabożeństwa do wspólnoty nowe osoby specjalną modlitwą. Znakiem rozpoznawczym jest medalik, o którym możecie się dowiedzieć więcej poniżej. Znak ten zawieszany jest na szyi na różnego koloru wstążkach, które to oznaczają długość uczestnictwa w naszych spotkaniach. Nie oznacza to jednak, że do grupy Dzieci Maryi należy się zapisywać, po prostu trzeba przyjść w sobotę na spotkanie.

 

A spotykamy się nie tylko dla siebie, często bierzemy czynny udział w nabożeństwach: majowych, październikowych, przygotowujemy drogi krzyżowe dla dzieci w Wielkim Poście, aktywnie uczestniczymy w szkolnych Mszach św. podczas których czytamy czytania mszalne lub wezwania do "modlitwy wiernych", śpiewamy także podczas "Rorat". W wakacje wyjeżdżamy na rekolekcje letnie. Jest nas około dwadzieścioro dzieci, ale skoro wiemy, że jesteśmy tu z Jezusem i Jego Matką, chcielibyśmy tą radością podzielić się z jak największą liczbą dzieci.

 

Zapraszamy więc na te nasze, jakże ciekawe spotkania nasze koleżanki i kolegów z klas I,II, III, IV, V i VI.
Grupą opiekują się ks. pr. Andrzej Kubat.

 

Do zobaczenia w salce Domu Parafialnego!!!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Świętej Barbary, siedziba: Bieruń Nowy, Kościelna 3.