Parafia
św. Barbary
w Bieruniu Nowym

Rycerstwo Niepokalanej

 

Rycerstwo Niepokalanej to według jego Założyciela, św. Maksymiliana Marii Kolbego, "całość życia katolickiego w nowej formie, polegającej na łączności z Niepokalaną, Wszechpośredniczką naszą u Jezusa". Cel i program Rycerstwa św. Maksymilian streścił w haśle: "Zdobyć cały świat dla Niepokalanej Dziewicy, by Ona, a przez Nią Chrystus zakrólował w duszach wszystkich ludzi".

 

 

 

Członkowie Rycerstwa jako główne zdanie stawiają sobie szerzenie Królestwa Chrystusowego pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej, pobudzając wszystkich chrześcijan, świeckich i duchownych, do oddania się Jej na służbę w misji, którą pełni jako Matka Kościoła.


Rycerstwo Niepokalanej (Milicja Niepokalanej, w skrócie MI - od nazwy łac. Militia Immacultae) powstało 16 października 1917 r. w Rzymie, "dla obrony Kościoła w imię Niepokalanej". Założył je św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), jako maryjno-apostolski ruch w Kościele. Ruch ten według słów Założyciela "poprzez całkowite oddanie Niepokalanej... stara się wszystko przeniknąć i w duchu zdrowym uleczyć": jesnostki, instytucje, stowarzyszenia, całe społeczeństwo, doprowadzając do duchowej odnowy wszystkich i wszystko. Otwarty dla świeckich i duchownych, chce być sprawnym narzędziem dla obrony i rozszerzenia Królestwa Serca Jezusowego.


W naszej parafii Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej istnieje od 1991 roku. Po pielgrzymce do Niepokalanowa, którą zorganizował ks. wikary Ireneusz Tatura zrodziła się idea utworzenia Wspólnoty Recerstwa Niepokalanej w naszej parafii. Ks. Ireneusz Tatura był również inicjatorem powstania Rycerstwa Niepokalanej i pierwszym opiekunem tej Wspólnoty. Pierwsze założycielskie spotkanie odbyło się w środę 11 września 1991 r. po Mszy św. wieczornej. Do Rycerstwa Niepokalanej zapisało się wtedy ponad 40 osób.

 

Obecnie należy do Wspólnoty niespełna 10 osób. Spotkania odbywają się w każdy III czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 17.00. Opiekunem Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii jest ks. proboszcz.

 

Wszystkich, którzy w naszej parafii pragną:

 

"Zdobyć cały świat dla Niepokalanej Dziewicy, by Ona, a przez Nią Chrystus zakrólował w duszach wszystkich ludzi"

 

Zapraszamy serdecznie!!! do udziału w ciekawych spotkaniach i do wspólnej modlitwy.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Świętej Barbary, siedziba: Bieruń Nowy, Kościelna 3.