Parafia
św. Barbary
w Bieruniu Nowym

Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XII NIEDZIELA ZWYKŁA
20/06

- KOLEKTA przeznaczona na potrzeby parafii.

 

- Dziś obchodzimy XII Niedziela Zwykłą w ciągu roku liturgicznego. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

- W poniedziałek 21 czerwca o godz. 19.00 w kościele spowiedź dla młodzieży, która w środę 23 czerwca o godz. 16.00 przyjmie z rąk Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca sakrament bierzmowania. Próba przed bierzmowaniem wraz ze świadkami we wtorek 22 czerwca o godz. 19.00 w kościele. Pamiętajmy o młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania w naszych modlitwach.

 

- Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w int. uczniów, dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników PZS w Bieruniu odbędzie się w czwartek 24 czerwca o godz. 18.00, natomiast w int. uczniów, dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników SP3 w Bieruniu w piątek 25 czerwca o godz. 18.00.

 

- W  czwartek 24 czerwca będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Tego dnia przypada całonocna adoracja  Najświętszego  Sakramentu. Rozpoczniemy ją po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Zakończenie adoracji  w piątek o godz. 6.30. O północy zostanie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego czuwania.

 

- Msza św. na zakończenie roku formacyjnego dla ministrantów oraz ich rodziców w czwartek 24 czerwca o godz. 19.00 w kościele.

 

- Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy w piątek o godz. 15.00  na Mszę św. oraz nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

 

- W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. O 17.15 odmówimy różaniec za zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

- Kolekta przyszłej niedzieli to kolekta specjalna, która  przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

 

- Parafianom z ul. Granitowej  28a, 28b, 28c i 30 dziękujemy za złożoną ofiarę na wystrój naszej świątyni. W sobotę o godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Granitowej 32, 34, 36 i 38.

 

- Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, nasza gazetka parafialna oraz czasopismo kleryków WŚSD „Nasza myśl”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - XI NIEDZIELA ZWYKŁA
13/06

- KOLEKTA przeznaczona na potrzeby parafii.

 

- Dziś XI Niedziela Zwykła w ciągu roku liturgicznego. O godz. 15.30 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

 

- W dzisiejszą niedzielę od godz. 9.00 przy naszej parafii organizowany jest kiermasz dla Filipka i Piotrusia. Zachęcamy do udziału w kiermaszu i pomocy małym bohaterom, zmagającym się ze swoją ciężką chorobą. Przewidziane atrakcje: balony z helem, atrakcja motoryzacyjna, pokaż strażacki.Całość dochodu z kiermaszu będzie przekazana na oficjalną zbiórkę dla obu dzieci.

 

- Spotkanie młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania w piątek 18 czerwca o godz. 19.00 w kościele.

 

- Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy w piątek o godz. 15.00  na Mszę św. w ich intencji oraz nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

 

- W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazjado spowiedzi św. O 17.15 odmówimy różaniec za zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

- Kolekta przyszłej niedzieli  przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

 

- Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Karola Szymanowskiegow Oświęcimiu prowadzi zapisy na rok szkolny 2021/2022. Szczegóły na plakacie w gablotce parafialnej.

 

- Od 13 czerwca w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit –  maks. 50 proc. obłożenia. W naszym kościele może więc znajdować się 300 osób. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

 

- Parafianom z ul. Granitowej 26, 26a, 26b i 28 dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na wystrój naszej świątyni. W sobotę o godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Granitowej 28a, 28b, 28c i 30. Składamy również podziękowanie za złożoną ofiarę budowniczym IV ołtarza przy ul. Węglowej 45-47 i 49-57.

 

- Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, nasza gazetka parafialna oraz czasopismo kleryków WŚSD „Nasza myśl”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - X NIEDZIELA ZWYKŁA
06/06

- KOLEKTA przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.

 

- Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy parafian dzisiaj o godz. 15.30 na nabożeństwo eucharystyczne połączone z procesją teoforyczną dookoła kościoła. W tygodniu, do czwartku włącznie, nabożeństwa odprawiane będą
|o godz. 17.30.

 

- Spotkanie młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania odbędzie się w kościele w środę 9 czerwca o godz. 19.00.

 

- W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne połączone
|z Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

- Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy w piątek o godz. 15.00  na Mszę św. oraz nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

 

- Spotkanie ministrantów w sobotę 12 czerwca o godz. 9.00 w salce katechetycznej. Zapraszamy również wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby należeć do służby liturgicznej w naszej parafii. Także w sobotę swoje spotkanie o godz. 10.00 będzie miała grupa Dzieci Maryi, do której zapraszamy z kolei wszystkie chętne dziewczynki.

 

- W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. O 17.15 odmówimy różaniec za zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

- W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. Wszystkich czcicieli MB Fatimskiej zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o godz. 19.00 oraz nabożeństwo fatimskie wraz z procesją wokół kościoła.

 

- Wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Dziękujemy Parafianom, którzy stawiali ołtarze i pomagali w ich przyozdabianiu oraz za dekorację balkonów i okien. Bóg zapłać pocztom sztandarowym, górnikom  niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty i dzieciom pierwszokomunijnym. Serdeczne podziękowanie składamy Orkiestrze Kopalni „PIAST”, jak również Straży Miejskiej  i Policji za zabezpieczenie trasy procesji.

 

- Składamy również serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby naszego kościoła i zamówioną intencję Mszy św. budowniczym trzeciego ołtarza przy ul Węglowej 61-81.

 

- Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału we Mszy św. niedzielnej oraz do wspólnego śpiewania piosenek także poprzez internet w każdą niedzielę o godz. 11.15. Na stronie internetowej parafii znajduje się zakładka „Zaśpiewaj z nami”, w której umieszczane są piosenki z możliwością wydrukowania tekstu oraz ich odsłuchania. Gorąco zachęcamy do wspólnego śpiewu.

 

- Kolekta przyszłej niedzieli  przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

 

- W niedzielę 13 czerwca od godz. 9.00 przy naszej parafii odbędzie się kiermasz dla Filipka i Piotrusia. Zachęcamy wszystkich chętnych do przekazania wypieków, rękodzieł  w sobotę od godz. 16.00 do salek parafialnych. Zachęcamy do udziału w kiermaszu i pomocy małym bohaterom, zmagającym się ze swoją ciężką chorobą.

Przewidziane atrakcje: balony z helem, atrakcja motoryzacyjna, pokaz strażacki.
Całość dochodu z kiermaszu będzie przekazana na oficjalną zbiórkę dla obu dzieci.

 

- Parafianom z ul. Granitowej 27, 29, 31 i 33 dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na wystrój naszej świątyni. W sobotę o godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Granitowej 26, 26a, 26b i 28.

 

- Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, nasza gazetka parafialna oraz czasopismo kleryków WŚSD „Nasza myśl”.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
30/05

- KOLEKTA SPECJALNA przeznaczona na potrzeby parafii.

 

- Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 15.30, natomiast w poniedziałek o godz. 17.30.

 

- W dniu dzisiejszym odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do MB Piekarskiej. Zachęcamy  do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę pielgrzymów od godz. 10-tej przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej. Uroczystość będą transmitowały m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, a przekaz dźwiękowy zapewnią Radio eM i Polskie Radio Katowice.

 

- W tym tygodniu przypadają: I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy do comiesięcznej spowiedzi i   Komunii  św.

- Nabożeństwa:                 

I piątek – po porannej Mszy św. nabożeństwo do NSPJ

I sobota – po porannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP


- Sakrament pokuty:          

- Uczniowie Szkoły Podstawowej z klas IV - VII w piątek od godz. 16.30

- Młodzież szkół średnich i uczniowie klas VIII - piątek od godz. 17.00

- Spowiedź dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św., a w sobotę od godz. 17.00

 

- W czwartek 3 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszej parafii zostaną odprawione o godz. 7.00, 8.30, 11.30 i 16.00.  Po Mszy św. o godz. 8.30  udamy się w procesji do ołtarzy usytuowanych :

             I   -  obok Szkoły Podstawowej  nr  3 - 

          II  -   na placu obok bloków przy ul Warszawskiej 232 234, 236 oraz ul.                          Węglowej 41,43, 37 i 39

            III - na parkingu  przy ul. Węglowej 61-69, 71-73 i 75-81

            IV - na parkingu  przy ul. Węglowej 49- 57 i 45-47

Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich Parafian, dorosłych, młodzież i dzieci. Zapraszamy poczty sztandarowe, górników w strojach galowych do niesienie baldachimu oraz dzieci komunijne do sypania kwiatków. Właścicieli samochodów prosimy, aby tak zaparkowali swoje pojazdy, by nie utrudniały przejścia procesji. W czasie procesji, z racji trudności w zachowaniu odpowiedniego dystansu, uczestniczymy zakrywając usta i nos maseczką.

 

- Od  piątku po Uroczystości Bożego Ciała do uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30 odprawiane będą nabożeństwa eucharystyczne z procesją wokół kościoła. Do udziału zapraszamy parafian, mężczyzn do noszenia baldachimu, oraz dzieci pierwszokomunijne do sypania  kwiatów. Podczas procesji obowiązuje zasłanianie nosa i ust maseczką.

 

- Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy w piątek o godz. 15.00  na Mszę św. oraz nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

 

- Spotkanie ministrantów w sobotę 5 czerwca o godz. 9.00 w salce katechetycznej. Zapraszamy również wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby należeć do służby liturgicznej w naszej parafii. Także w sobotę swoje spotkanie o godz. 10.00 będzie miała grupa Dzieci Maryi, do której zapraszamy z kolei wszystkie chętne dziewczynki.

 

- W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

- Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy w sobotę 5 czerwca po Mszy Świętej porannej od godz. 8.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

- Dzień otwarty w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach odbędzie się w sobotę 5 czerwca br. w formie online. Rozpoczęcie o godz. 8.30.

 

- Kolekta przyszłej niedzieli  przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

 

- Parafianom z ul. Granitowej 19, 21, 23 i 25 dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na wystrój naszej świątyni. W sobotę o godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Granitowej 27, 29, 31 i 33.

 

- Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, nasza gazetka parafialna oraz czasopismo kleryków WŚSD „Nasza myśl”.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
23/05

- KOLEKTA przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 

- W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życiei działanie Kościoła. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Zapraszamy dziś na nabożeństwo do Ducha Świętego o godz. 15.30.

 

- Również w dniu dzisiejszym w katowickiej katedrze Msza święta w int. małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. Rozpoczyna ona Metropolitalne Święto Rodziny.

 

- Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane w tygodniu o godz. 17.30.

 

- W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła Jest to również Misyjny Dzień Chorych oraz dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o katolikach mieszkających w tym kraju.

 

- W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia przypada całonocna adoracja  Najświętszego  Sakramentu. Rozpoczniemy ją w kościele po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zakończenie adoracji  w piątek o godz. 6.30. O północy zostanie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszamy do modlitewnego czuwania.

 

- Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy w piątek o godz. 15.00  na Mszę św. oraz nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

 

- Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w piątek 28 maja o godz. 19.00 w kościele.

 

- Spotkanie ministrantów w sobotę 29 maja o godz. 9.00 w salce katechetycznej. Zapraszamy również wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby należeć do służby liturgicznej w naszej parafii. Także w sobotę swoje spotkanie o godz. 10.00 będzie miała grupa Dzieci Maryi, do której zapraszamy z kolei wszystkie chętne dziewczynki.

 

- W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej natomiast o 17.30 nabożeństwo majowe.

 

- W przyszłą niedzielę 30 maja będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci, które prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę 29 maja o godz. 16.30 w Domu Parafialnym.

 

- W niedzielę 30 maja przypada również doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. W związku z ograniczoną ilością pątników, w dniu dzisiejszym upływa termin zapisów na pielgrzymkę do Piekar Śląskich, które przyjmujemy w zakrystii.

 

- W czwartek 3 czerwca obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszej parafii zostaną odprawione o godz. 7.00, 8.30, 11.30 i 16.00.  Po Mszy św. o godz. 8.30  udamy się w procesji do ołtarzy usytuowanych :

          I   -  obok Szkoły Podstawowej  nr  3 -  o pomoc w budowie
          prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych  oraz
mieszkańców ul.                  Węglowej 17-23 i 25-33.

          II  -   na placu obok bloków przy ul Warszawskiej 232 234, 236 oraz

          ul. Węglowej 41,43, 37 i 39

          III - na parkingu  przy ul. Węglowej 61-69, 71-73 i 75-81

          IV - na parkingu  przy ul. Węglowej 49- 57 i 45-47

O włączenie się w przygotowanie ołtarzy II, III i IV prosimy mieszkańców w/w klatek. Parafian, którzy podejmą przygotowaniem ołtarzy, zapraszamy na spotkanie w środę 26 maja o godz. 19.00 do salki katechetycznej.

 

- Kolekta przyszłej niedzieli to kolekta specjalna, która przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

 

- Parafianom z ul. Granitowej 11, 13, 15 i 17 dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na wystrój naszej świątyni. W sobotę o godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Granitowej 19, 21, 23 i 25.

 

- Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, nasza gazetka parafialna oraz czasopismo „Nasza Myśl'redagowane przez kleryków śląskiego seminarium

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
16/05

- KOLEKTA przeznaczona na potrzeby parafii.

 

- Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 10.00, 12.00 i 14.00 dzieci naszej parafii przystąpią do sakramentu I Komunii Świętej. Wszystkie dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziny polecamy modlitwie całej wspólnoty parafialnej. W dzisiejszą niedzielę dodatkowo zostanie odprawiona Msza św. o godz. 17.30.

 

- Zapraszamy dziś na nabożeństwo majowe o godz. 15.30. Natomiast w tygodniu nabożeństwa majowe odprawiane są o godz. 17.30. W czasie nabożeństw majowych odmawiamy również modlitwy w ramach nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, przypadającą w przyszłą niedzielę.

 

-  19 maja obchodzi swoje urodziny Ks. Abp Wiktor Skworc, natomiast 21 maja przypadają Jego imieniny. Pamiętajmy o  Księdzu Arcybiskupie w naszych osobistych modlitwach.

 

- W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy o godz. 15.00  na Mszę św. w ich intencji oraz nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

 

- W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej natomiast o 17.30 nabożeństwo majowe.

 

- W przyszłą niedzielę 23 maja na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy modlili się w intencji dzieci przeżywających I rocznicę Komunii św.

 

- Tego dnia również w katowickiej katedrze będzie sprawowana Msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. Rozpoczyna ona Metropolitalne Święto Rodziny.

 

- Trwa w naszej parafii peregrynacja ikony św. Józefa w naszych domach. Chcemy, w tym trudnym czasie, zawierzyć Jego opiece wszystkie rodziny naszej parafii. Przekazanie ikony ma miejsce w czasie wieczornej Mszy św. w tygodniu lub popołudniowej w niedzielę. Należy ją zwrócić następnego dnia do godz. 17.30 natomiast w niedzielę do godz. 15.30 do zakrystii lub na probostwo. Zapisy na nawiedzenie ikony św. Józefa przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

- Od 4 maja we Mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć 56 osób. Przypominamy, że w przedsionku kościoła wystawiony jest koszyk z numerkami, które zabieramy ze sobą wchodząc do wnętrza świątyni i kładziemy na ławce. Brak numerków oznacza, że w kościele znajduje się maksymalna ilość wiernych. Prosimy, aby w ławce, w miejscu specjalnie oznakowanym, znajdowała się tylko jedna osoba. Dotyczy to także rodzin.

 

- 30 maja przypada doroczna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. W związku z ograniczoną ilością pątników, od dzisiaj do 23 maja przyjmujemy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej zapisy na pielgrzymkę do Piekar Śląskich.

 

- Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.

 

- Ofiary na potrzeby naszego kościoła można wpłacać na konto parafialne 33 1050 1399 1000 0007 0073 6317, które zamieszczone jest także na stronie internetowej. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

- Rodzicom dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na wystrój naszej świątyni. W sobotę o godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Granitowej 11, 13, 15 i 17.

 

- Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, nasza gazetka parafialna oraz czasopismo „Nasza Myśl'redagowane przez kleryków śląskiego seminariumOfiara za czasopismo jest dobrowolnaa dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na działalność grup, w których na co dzień zaangażowani są klerycy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
09/05

- Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Proboszcza Dariusza Kreihsa , który wygłosi do nas Słowo Boże i zbierze kolektę na budowę kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Rybniku Niedobczycach.

 

- Zapraszamy dziś na nabożeństwo majowe o godz. 15.30. Natomiast w tygodniu nabożeństwa majowe odprawiane są o godz. 17.30.

 

- Od dzisiaj diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które odbędą się w sobotę 15 maja o godz. 10.00 w katowickiej Katedrze. Polecamy ich i księdza rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych.

 

- W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Po Mszach św. porannych będziemy modlili się przy krzyżu misyjnym o błogosławieństwo dla pracujących na roli i obfite plony.

 

- W czwartek 13 maja przypada wspomnienie MB Fatimskiej. Zapraszamy  na nabożeństwo fatimskie oraz Mszę o godz. 19.00 sprawowaną w int. czcicieli MB Fatimskiej.

 

- Wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy w piątek o godz. 15.00  na Mszę św. oraz nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

 

- Od piątku, w ramach nabożeństw majowych,  rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

- W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej natomiast o 17.30 nabożeństwo majowe.

 

- W przyszłą niedzielę 16 maja będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu na Mszach św. o godz. 10.00, 12.00 i 14.00 dzieci naszej parafii przystąpią do sakramentu I Komunii Świętej. W związku z ograniczoną ilością miejsc w kościele prosimy, aby we Mszach św. komunijnych uczestniczyły tylko dzieci komunijne i ich rodzice. Wszystkich innych  wiernych prosimy o uczestnictwo w pozostałych Mszach św. – dodatkowo zostanie odprawiona Msza św. o godz. 17.30.

 

- Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

 

- Trwa w naszej parafii peregrynacja ikony św. Józefa w naszych domach. Chcemy, w tym trudnym czasie, zawierzyć Jego opiece wszystkie rodziny naszej parafii. Przekazanie ikony ma miejsce w czasie wieczornej Mszy św. w tygodniu lub popołudniowej w niedzielę. Należy ją zwrócić następnego dnia do godz. 17.30 natomiast w niedzielę do godz. 15.30 do zakrystii lub na probostwo. Zapisy na nawiedzenie ikony św. Józefa przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

- Ofiary na potrzeby naszego kościoła można wpłacać na konto parafialne 33 1050 1399 1000 0007 0073 6317, które zamieszczone jest także na stronie internetowej. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

- Od 4 maja we Mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć 56 osób. Przypominamy, że w przedsionku kościoła wystawiony jest koszyk z numerkami, które zabieramy ze sobą wchodząc do wnętrza świątyni i kładziemy na ławce. Brak numerków oznacza, że w kościele znajduje się maksymalna ilość wiernych. Prosimy, aby w ławce, w miejscu specjalnie oznakowanym, znajdowała się tylko jedna osoba. Dotyczy to także rodzin.

 

- Dziękujemy Państwu Marii i Rafałowi Bazowskim za ofiarowane kwiaty pod krzyż misyjny, a Pani Joannie Staciwa za ich posadzenie.

 

- Parafianom z ul. Granitowej 5D, 5E, 7 i 9 dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na wystrój naszej świątyni. W sobotę o godz. 19.00 do sprzątania kościoła zapraszamy rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do
I Komunii Świętej.

 

- Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, nasza gazetka parafialna oraz czasopismo „Nasza Myśl'redagowane przez kleryków śląskiego seminariumOfiara za czasopismo jest dobrowolnaa dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na działalność grup, w których na co dzień zaangażowani są klerycy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA WIELKANOCNA
02/05

- KOLEKTA przeznaczona jest na WŚSD w Katowicach.

 

- Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo majowe o godz. 15.30. Natomiast w tygodniu o godz. 17.30.

 

- W poniedziałek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele zostaną odprawione wg. Porządku niedzielnego tj. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

- W związku z nowymi obostrzeniami od 4 maja we Mszy św. w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć 56 osób. Przypominamy, że w przedsionku kościoła wystawiony jest koszyk z numerkami, które zabieramy ze sobą wchodząc do wnętrza świątyni i kładziemy na ławce. Wychodząc zaś zwracamy numerek do koszyka. Brak numerków oznacza, że w kościele znajduje się maksymalna ilość wiernych i prosimy, aby nie wchodzić wtedy do środka świątyni.  W pierwszym rzędzie prawo uczestnictwa we Mszy św. mają osoby, które zamówiły daną intencję – prosimy więc, aby osoby te przyszły wcześniej do kościoła. W przeciwnym bowiem wypadku mogą nie uczestniczyć w liturgii.  Prosimy również, aby w ławce, w miejscu specjalnie oznakowanym znajdowała się tylko jedna osoba. Dotyczy to także rodzin.

 

- We wtorek przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika i patrona naszej archidiecezji, natomiast w sobotę będziemy obchodzili uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

- W tym tygodniu przypadają: I czwartek i I piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy do comiesięcznej spowiedzi i   Komunii  św. W I piątek po porannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo do NSPJ.

                                         

- Sakrament pokuty:

- Uczniowie Szkoły Podstawowej z klas IV - VII w piątek od godz. 16.30

- Młodzież szkół średnich i uczniowie klas VIII - piątek od godz. 17.00

- Spowiedź dorosłych codziennie pół godziny przed Mszą św., a w sobotę od godz. 17.00

 

- Wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy w piątek o godz. 15.00  na Mszę św. oraz nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

 

- W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu natomiast o 17.30 nabożeństwo majowe.

 

- Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budujący się kościół MB Różańcowej w Rybniku.

 

- Trwa w naszej parafii peregrynacja ikony św. Józefa w naszych domach. Chcemy, w tym trudnym czasie, zawierzyć Jego opiece wszystkie rodziny naszej parafii. Przekazanie ikony ma miejsce w czasie wieczornej Mszy św. w tygodniu lub popołudniowej w niedzielę. Należy ją zwrócić następnego dnia do godz. 17.30 natomiast w niedzielę do godz. 15.30 do zakrystii lub na probostwo. Zapisy na nawiedzenie ikony św. Józefa przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

- Ofiary na potrzeby naszego kościoła można wpłacać na konto parafialne 33 1050 1399 1000 0007 0073 6317, które zamieszczone jest także na stronie internetowej. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

- Parafianom z ul. Granitowej 5, 5A, 5B i 5C dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na wystrój naszej świątyni. W sobotę o godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Granitowej 5D, 5E, 7 i 9.

 

- Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, nasza gazetka parafialna oraz czasopismo „Nasza Myśl'redagowane przez kleryków śląskiego seminariumOfiara za czasopismo jest dobrowolnaa dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na działalność grup, w których na co dzień zaangażowani są klerycy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
25/04

- KOLEKTA SPECJALNA przeznaczona na potrzeby parafii.

 

- Dziś Niedziela Dobrego Pasterza -„Światowy Dzień Modlitw o Powołania”. Jest to szczególny dzień modlitw za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 15.30.

 

- W tym tygodniu przypadają również kwartalne dni modlitw do służby w Kościele

 

- Wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy w piątek o godz. 15.00  na Mszę św. oraz nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

 

- W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po porannej Mszy św. odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

 

- Również od soboty rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które w tygodniu odprawiane będą o godz.17.30, natomiast w  niedziele o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy.

 

- W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej, o 17.30 nabożeństwo majowe.

 

- Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy w sobotę 1 maja po Mszy Świętej porannej od godz. 8.00. Zapisy przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

 

- Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.

 

- Trwa w naszej parafii peregrynacja ikony św. Józefa w naszych domach. Chcemy, w tym trudnym czasie, zawierzyć Jego opiece wszystkie rodziny naszej parafii. Przekazanie ikony ma miejsce w czasie wieczornej Mszy św. w tygodniu lub popołudniowej w niedzielę. Należy ją zwrócić następnego dnia do godz. 17.30 natomiast w niedzielę do godz. 15.30 do zakrystii lub na probostwo. Zapisy na nawiedzenie ikony św. Józefa przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

- Ofiary na potrzeby naszego kościoła można wpłacać na konto parafialne 33 1050 1399 1000 0007 0073 6317, które zamieszczone jest także na stronie internetowej. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

- Parafianom z ul. Warszawskiej 173 – 229 dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na wystrój naszej świątyni. W sobotę o godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Granitowej 5, 5A, 5B i 5C.

 

- Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, nasza gazetka parafialna oraz czasopismo „Nasza Myśl'redagowane przez kleryków śląskiego seminariumOfiara za czasopismo jest dobrowolnaa dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na działalność grup, w których na co dzień zaangażowani są klerycy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - III NIEDZIELA WIELKANOCNA
18/04

- KOLEKTA przeznaczona na potrzeby parafii.

 

- Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Biblijną, którą rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 15.30.

 

- Wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy w piątek o godz. 15.00  na Mszę św. oraz nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego.

 

- W sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. O godz. 17.15 odmówimy różaniec za zmarłych budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

- W przyszłą niedzielę 25 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielać będziemy sakramentu chrztu św. i błogosławić roczne dzieci, które prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej. Nauka dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę 24 kwietnia o godz. 16.30 w domu parafialnym.

 

- Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Dobrego Pasterza. Kolekta przyszłej niedzieli to kolekta specjalna przeznaczona na potrzeby parafii.

 

- Trwa w naszej parafii peregrynacja ikony św. Józefa w naszych domach. Chcemy, w tym trudnym czasie, zawierzyć Jego opiece wszystkie rodziny naszej parafii. Przekazanie ikony ma miejsce w czasie wieczornej Mszy św. w tygodniu lub popołudniowej w niedzielę. Należy ją zwrócić następnego dnia do godz. 17.30 natomiast w niedzielę do godz. 15.30 do zakrystii lub na probostwo. Zapisy na nawiedzenie ikony św. Józefa przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

- Msza św. w intencji wszystkich tegorocznych maturzystów zostanie odprawiona przez bp. Adama Wodarczyka w katedrze w niedzielę 25 kwietnia br. o godz. 12.00. Zainauguruje ona diecezjalny tydzień modlitwy za maturzystów. Za pośrednictwem specjalnego formularza młodzi mogą zgłaszać chęć bycia objętymi modlitwą, a każdy, kto chciałby podjąć się modlitwy w ich intencji może to uczynić logując się na adres internetowy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc2JpKBXw716KglthRyoU711yhVYiQjyEFfJcDrO1GL4q1PoA/viewformvc=0&c=0&w=1&flr=0&fbclid=IwAR3HD25f33rBLc8k7B9EF8qIsxwLBfCezygW_00r--e_OxSItttDWlzUmYg

 

- Ofiary na potrzeby naszego kościoła można wpłacać na konto parafialne 33 1050 1399 1000 0007 0073 6317, które zamieszczone jest także na stronie internetowej. Za wszystkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

- Parafianom z ul. Warszawskiej 89 – 171a dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na wystrój naszej świątyni. W sobotę o godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z Warszawskiej 173 – 229.

 

- Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, nasza gazetka parafialna oraz czasopismo pt: „Nasza Myśl', redagowane przez kleryków śląskiego seminariumNumer poświęcony jest tematyce działalności Kościoła w czasie pandemii. Nosi tytuł: „Kim jesteś (w) Kościele' i zawarte są w nim artykuły opisujące wpływ epidemii na aktualny kształt Kościoła, jak również spostrzeżenia i działania podejmowane przez seminarzystów w ciągu całego roku. Nie brakuje opisów i zdjęć wspólnoty seminaryjnej w czasie pandemii.  Ofiara za czasopismo jest dobrowolna, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na działalność grup, w których na co dzień posługują klerycy.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Świętej Barbary, siedziba: Bieruń Nowy, Kościelna 3.